Jan Kopecký: „Tohle druhé místo mě mrzí nejméně ze všech druhých míst“

Rally Bohemia 2023

Posádka Agrotec Škoda Rally Teamu Jan Kopecký – Jan Hloušek bojovala o vítězství na jubilejní 50. Rally Bohemia. I přes velkou snahu v závěru ji k vítězství nakonec chybělo jen 8 desetin vteřiny.

Soutěž začínala diváckou speciálkou v Sosnové, kterou vyhrál Dominik Stříteský se Škodou Fabií R5 dealerského týmu. Všeobecně se očekávalo, že od soboty se boj o vítězství změní na tradiční souboj Kopecký – Pech. Jenže Dominik vyhrál i úvodní sobotní zkoušku a rázem bylo jasné, že tentokrát to bude souboj tří posádek o vítězství.

„Nám se v sobotu moc nedařilo především na dlouhé rychlostní vložce Radostín,“ přiznává Jan Kopecký. „Chyběla nám větší přilnavost na přední nápravě v technických úsecích. Zkoušeli jsme to řešit změnami nastavení a teprve v poslední sobotní sekci se tyto změny projevily pozitivně.“ Po sobotě patřila Janu Kopeckému druhá příčka za Václavem Pechem, Dominik Stříteský ale ztrácel jen další 4 vteřiny.

Do nedělní etapy skvěle vstoupil Dominik Stříteský, který vyhrál všechny tři zkoušky první sekce a před druhou sekcí měl náskok 3,9sec před Janem Kopeckým. Zbývaly ještě druhé průjezdy a všichni s napětím očekávali, zda mladý Dominik odolá tlaku zkušeného Jana Kopeckého. Ten do závěru dal vše, ale nakonec mu na vítězství chybělo nicotných 8 desetin vteřiny.

„Upřímně tohle druhé místo mě mrzí nejméně ze všech druhých míst,“ komentoval výsledek v cíli Jan Kopecký. „Dominik jel skvěle a se spolujezdcem Jirkou Hovorkou si vítězství bezpochyby zasloužili. My jsme se opravdu snažili, v závěru jeli na hraně, ale malinko nakonec chybělo. Doufám, že si ty souboje diváci i fanoušci v tom velkém vedru užili. Naše Škoda Fabia RS Rally2 byla opět maximálně spolehlivá a my jsme během Bohemky získali spoustu nových poznatků a dat. Všechny tyhle zkušenosti bychom chtěli zúročit na Barumce, která bude vrcholem domácího šampionátu a sejde se tam i evropská špička.“

Obrovským úspěchem na jubilejním 50. ročníku Rally Bohemia je kompletní pódium dealerských týmu podporovaných společností Škoda Auto a.s., kdy třetí místo obsadili Adam Březík s Ondřejem Krajčou.

Dalším startem Agrotec Škoda Rally Teamu bude slavná Barum Czech Rally Zlín 18. – 20. srpna. Tam je Jan Kopecký neporažen od roku 2015, přestože se soutěž jede i v rámci Mistrovství Evropy. Letos se čeká na startu velmi silná mezinárodní konkurence.

Starty v letošní sezóně se mohou uskutečnit díky těmto partnerům – AGROTEC Group, MOL, Škoda Auto, Agrofert, Preol, Ethanol Energy, GreenChem, Penam, Evromat, Franco Real Estate, Alpina, Michelin, Mol Racing Fuel, AD Technik, Sonax, Renovak a Uniprint.