- Barum Czech Rally Zlin
Archív


Kopecký / Dresler vyhráli Barum Czech Rally

Tovární posádka ŠKODA Jan Kopecký / Pavel Dresler vyhrála Barum Czech Rally Zlín a v předstihu tak obhájila titul v českém mistrovství v rally (MČR). Kopecký po vítězstvích v letech 2004, 2012 a 2015 vyhrál domácí mistrovství počtvrté.

Zkušený jezdec nebyl se svým vozem ŠKODA FABIA R5 poražen ani při pátém podniku sezóny MČR a prosadil se i proti evropské elitě. Úspěšná posádka ŠKODA Kopecký / Dresler sváděla během tří dnů rally dramatický souboj s ruskou posádkou Alexej Lukjaňuk / Alexej Arnautov, která přišla o naději na vítězství až po nehodě na poslední rychlostní zkoušce.,

„Barum Czech Rally Zlín je klasický podnik a také letos byla skutečným vrcholem sezóny. Blahopřání Janu Kopeckému a Pavlu Dreslerovi, kteří si v dramatickém duelu udrželi pevné nervy a přivezli domů vítězství. Obhájili jsme tak s vozem ŠKODA FABIA R5 mistrovský titul z loňského roku. Jan Kopecký a Pavel Dresler si i v pátém podniku této sezóny udrželi čistý štít, a to hovoří za vše. Úspěšná obhajoba titulu je optimální odměnou za tvrdou práci celého týmu,“ řekl šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek."

Barum Czech Rally Zlín tvořilo letos 15 rychlostních zkoušek o celkové délce 229,94 měřených kilometrů, z nichž posádka Jan Kopecký / Pavel Dresler vyhrála celkem deset. Tradiční rally byla ve znamení souboje tovární posádky ŠKODA s ruskou dvojicí Alexej Lukjaňuk / Alexej Arnautov. Po celou rally dělilo obě posádky pouze několik sekund, ale na poslední rychlostní zkoušce ruská dvojice havarovaala. Tisíce nadšených fanoušků prožívaly drama zblízka a jásaly, když dvojice Kopecký / Dresler přijela s vozem FABIA R5 v netradičním červeno-černém provedení do cíle. Kopecký se v cíli neubránil slzám.

"Svoji radost ani neumím vyjádřit slovy. Na Barum rally jsme si připsali páté vítězství na pátém podniku letošní sezóny, ale navíc jsme si zde zajistili i mistrovský titul. Získat titul je vždy velice těžké, ale obhájit ho je ještě těžší,“ řekl Jan Kopecký. „FABIA R5, grandiózní tým ŠKODA Motorsport a má rodina jako morální podpora, ti všichni mi tento milník mé kariéry umožnili. Při tak vysoké úrovni, jako byla zde ve Zlíně, bylo vidět, jak silné máme auto. Velký kompliment patří také Alexeji Lukjaňukovi a Alexeji Arnautovi, kteří nám to po celý víkend dělali velice těžké"

         

Newsletter
Vložte e-mail:
<div class="flash"></div>
<div class="flash"><img src="/dalen/usr/a/archiv/spectrum.jpg" width="546" height="164" border="0" alt="" /></div>