- Rally Monte Carlo 2017
Archív


Kopecký druhý v Rally Monte Carlo

Den oslav v Monackém knížectví: Andreas Mikkelsen dosáhl dalšího milníku v úspěšné historii týmu ŠKODA Motorsport. Norská hvězda rally triumfovala hned při svém prvním startu s vozem ŠKODA FABIA R5. Mikkelsen se svým navigátorem Andersem Jægerem zvítězili při 85. ročníku Rallye Monte Carlo v kategorii WRC2.

Jejich týmoví kolegové Jan Kopecký / Pavel Dresler pak týmu ŠKODA pomohli na nejstarším a nejprestižnějším podniku FIA Mistrovství světa v rally (WRC) k dvojitému vítězství ve třídě. Před 40 lety na stejném místě triumfovali ve třídě do 1 300 ccm Václav Blahna se spolujezdcem Lubislavem Hlávkou a vozem ŠKODA 130 RS.

Toto dvojité vítězství na Rallye Monte Carlo je jedním z vrcholů za 116 let našeho působení v motoristickém sportu. ‚Monte‘ je nejslavnější rally na světě a zdejší vítězství je něčím zcela mimořádným. Velký uznání patří Andreasi Mikkelsenovi a Andersi Jagerovi, kteří za velice obtížných podmínek na ledu a sněhu ukázali svou mimořádnou kvalitu a úžasnou rychlost,“ hodnotil šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek. „Celý tým od mechaniků přes inženýry až k našim dvěma továrním posádkám, Janu Kopeckému s Pavlem Dreslerem a Pontusi Tidemandovi s Jonasem Anderssonem, odvedl vynikající práci. Samozřejmě je to optimální start do nového soutěžního roku 2017.“

A skvělý způsob, jak důstojně oslavit triumf, kterého značka ŠKODA dosáhla na „Monte“ před čtyřmi desetiletími. Tři vozy FABIA R5 továrního týmu svým neobvyklým zbarvením s modrými a červenými pruhy připomněly úspěch z roku 1977. Vedle úžasného vzhledu nadchl ale tisíce fanoušků především výkon soutěžního speciálu ŠKODA s pohonem všech kol. Vůz FABIA R5 byl již po celý rok 2016 nejlepším autem ve své třídě.

V extrémně obtížných podmínkách, kdy se na klikatých alpských silnicích střídaly zledovatělé pasáže se sněhovou břečkou a čistým asfaltem, se Andreas Mikkelsen s vozem ŠKODA díky nejrychlejšímu času ujal vedení hned ve čtvrtek na první měřené rychlostní zkoušce. Svůj náskok 27letý Nor zvyšoval nejlepšími časy a v neděli mohl po 350 měřených kilometrech slavit vítězství. Posádka Mikkelsen / Jager triumfovala s náskokem 3:25,4 minut před týmovými kolegy Kopeckým a Dreslerem.

„Značka ŠKODA mi otevřela cestu do velkého světa rally a já mám radost, že jsem nyní při svém návratu dosáhl tohoto vítězství. Děkuji celému týmu, jsem rád, že mohu značce ŠKODA věnovat tento úspěch na legendárním ‚Monte‘. Vůz ŠKODA FABIA R5 je dobrý soutěžní speciál a já jsem s naším výkonem spokojen,“ komentoval soutěž Andreas Mikkelsen, který v neděli za vytrvalého sněžení úspěšně zvládl také výjezd na legendární Col de Turini, nacházející se více než 1 600 metrů nad mořem.

         

Newsletter
Vložte e-mail:
<div class="flash"></div>
<div class="flash"><img src="/dalen/usr/a/archiv/spectrum.jpg" width="546" height="164" border="0" alt="" /></div>