- Rally Monte Carlo 2018
Novinky

Kopecký - první vítězství na legendární soutěži

Po šestileté absenci se Jan Kopecký na Rallye Monte Carlo vrátil loni a společně se spolujezdcem Pavlem Dreslerem soutěž dokončili na druhém místě v kategorii WRC2 za týmovým kolegou Andreasem Mikkelsenem. Letos byl Kopecký jediným jezdcem startujícím na tomto podniku v barvách továrního týmu ŠKODA Motorsport, nicméně odpovědnosti se nezalekl a na tratích zářil.

Do první rychlostní zkoušky vstoupil Kopecký s opatrností a v úvodních nočních "erzetách" vzhledem ke zrádnému, zledovatělému povrchu zbytečně neriskoval. I tak ovšem dokončil první test na druhém místě v klasifikaci WRC2 a na druhém měřeném úseku byl dokonce nejrychlejší. Ze čtvrtka na pátek přenocoval na druhé příčce za Ericem Camillim.

V pátek zvítězil na čtvrté rychlostní zkoušce, díky tomu převzal vedení v hodnocení WRC2 a svůj náskok na vedoucí pozici následně postupně navyšoval. Po odstoupení svých dvou hlavních soupeřů Teemu Suninena a Camilliho dokončil páteční etapu s obrovským náskokem osmi a půl minuty před mladým Belgičanem Guillaumem de Meviusem.

S tak velkým náskokem na pozici leadera už Kopecký v sobotní etapě, kdy podmínky zůstávaly zrádné, nemusel riskovat. Dopoledne na některých úsecích rychlostních zkoušek ležel sníh, místy byla břečka a při opakovaných průjezdech bylo na trati bláto, které dříve jedoucí vozy vytahaly na vozovku při zkracování průjezdů zatáčkami.

V neděli, kdy Kopecký na Rallye Monte Carlo slavil šestatřicáté narozeniny, zůstávaly podmínky i okolnosti podobné. Nicméně na čtyřech závěrečných rychlostních zkouškách si Kopecký počínal naprosto zkušeně a v cíli se mohl radovat z jedinečného narozeninového dárku: svého prvního vítězství na nejslavnější automobilové soutěži světa.

         

Newsletter
Vložte e-mail:
<div class="flash"></div>
<div class="flash"><img src="/dalen/usr/a/novinky/spectrum.jpg" width="546" height="164" border="0" alt="" /></div>