- ŠKODA v roce 2017
Archív


Škoda je připravena na sezónu 2017

Po mimořádně úspěšném roce 2016 odstartuje tým ŠKODA Motorsport do nové sezóny automobilových soutěží s překvapením. Na legendární Rallye Monte Carlo, která se uskuteční od 19. do 22. ledna 2017, bude v továrním týmu hostovat zkušený pilot WRC Andreas Mikkelsen s navigátorem Andersem Jægerem. Pontus Tidemand / Jonas Andersson a Jan Kopecký / Pavel Dresler zahájí na prvním podniku FIA Mistrovství světa v rally (WRC) svou další sezónu v továrním týmu. ŠKODA bude v šampionátu WRC2 obhajovat mistrovský titul.

„Díky titulu mistra světa, třem kontinentálním a deseti národním titulům byl rok 2016 jedním z nejúspěšnějších v historii týmu ŠKODA Motorsport. Na to chceme v roce 2017 navázat a novou sezónu zahájíme na slavném ‚Monte‘. Tovární tým ŠKODA Motorsport se v kategorii WRC 2 zúčastní vybraných podniků FIA Mistrovství světa v rally a českého mistrovství v rally,“ řekl Michal Hrabánek.

Ředitel ŠKODA Motorsportu bude i v roce 2017 spoléhat na tovární jezdce Pontuse Tidemanda a Jana Kopeckého, ale těší se také na vystoupení Andrease Mikkelsena.

„Jsme samozřejmě hrdí, že ho uvidíme ve voze ŠKODA FABIA R5. Andreas Mikkelsen se tak určitým způsobem vrací ke svým kořenům,“ dodal Hrabánek.

27letý Nor zahájil svou cestu mezi nejlepší světové piloty rally v letech 2011 a 2012 ziskem titulu v Intercontinental Rally Challenge (IRC). Tehdy triumfoval s vozem ŠKODA FABIA SUPER 2000. V roce 2011 startoval s tímto úspěšným vozem na Finské rally také poprvé za tým Volkswagen Motorsport. V letech 2014 až 2016 vybojoval pokaždé třetí místo v celkové klasifikaci jezdců FIA Mistrovství světa v rally (WRC) a také tři vítězství na jednotlivých podnicích MS rally. 20. listopadu 2016 triumfovala posádka Mikkelsen / Jæger na Australské rally, jež byla posledním podnikem, kterého se zúčastnil tovární tým Volkswagen.

Tovární jezdci Tidemand a Kopecký budou určitě patřit k největším konkurentům zkušeného pilota WRC, neboť mohou těžit z bohatých zkušeností s vozem ŠKODA FABIA R5. Tidemand triumfoval v roce 2016 ve WRC2 v Portugalsku, Kopecký ve Španělsku.

Tým ŠKODA Motorsport v roce 2016 získal díky posádce Esapekka Lappi / Janne Ferm poprvé titul pro jezdce a spolujezdce ve FIA Mistrovství světa v rally v kategorii WRC2. Piloti značky ŠKODA Gustavo Saba a Gaurav Gill vyhráli s vozem ŠKODA FABIA R5 také kontinentální mistrovství v Jižní Americe (CODASUR) a v asijsko-pacifickém regionu (APRC). Násir Al-Attíja triumfoval v Middle East Rally Championship (MERC) a jezdci vozy ŠKODA FABIA R5 ovládli také deset národních šampionátů. Rok 2016 tak byl jedním z nejúspěšnějších ve 115leté historii ŠKODA Motorsport

Autor: Škoda Motorsport

         

Newsletter
Vložte e-mail:
<div class="flash"></div>
<div class="flash"><img src="/dalen/usr/a/archiv/spectrum.jpg" width="546" height="164" border="0" alt="" /></div>