Italská rallye na Sardinii: dvojité vítězství ve WRC 2 Pro pro Kalle Rovanperu a Jana Kopeckého

Italská rallye na Sardinii

• Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen a Jan Kopecký/Pavel Dresler pro ŠKODA Motorsport získali druhé dvojité vítězství v letošní sezóně v kategorii WRC 2 Pro
  • Na Italské rallye na Sardinii, osmém kole letošní sezóny mistrovství světa, nová ŠKODA FABIA R5 evo opět prokázala svoji rychlost a spolehlivost
  • ŠKODA Motorsport je na vrcholu žebříčku hodnocení výrobců v kategorii WRC 2 Pro, Kalle Rovanperä se dostal na první pozici v hodnocení jezdců
  • Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Jsem hrdý a současně nadšený z vynikající týmové práce našich posádek, která nás tímto mimořádným výsledkem posunula do vedení v celém šampionátu."

Alghero, 16. června 2018 – Na stupních vítězů v krásném přístavu Alghero byl čas k oslavám: Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (FIN/FIN) a jejich týmoví kolegové Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) dosáhli s vozy ŠKODA FABIA R5 evo v kategorii WRC 2 Pro na Italské rallye na Sardinii, osmém kole mistrovství světa FIA World Rally Championship, dvojitého vítězství. Na posledních čtyřech nedělních rychlostních zkouškách oba tovární piloti podali takticky bezchybný výkon a pro ŠKODA Motorsport tím zajistili druhé dvojité vítězství v kategorii WRC 2 Pro v letošní sezóně. Po vítězstvích v Chile a Portugalsku zaznamenal Kalle Rovanperä na Sardinii hattrick.

Během posledního dne Italské rallye na Sardinii se rozhodovalo ve dvou průjezdech dvou rychlostních zkoušek na pobřeží severně od hostitelského města Alghero. I přesto, že krajina pobřeží Sardinie svými scenériemi doslova bere dech, obě tovární posádky ŠKODA neměly čas na její sledování. I když vedli v kategorii WRC 2 Pro a před skupinou 37 nasazených vozů R5 s komfortním náskokem, jejich úkolem bylo nalezení správné rychlosti tak, aby byli dostatečně rychlí a současně neztratili koncentraci. Kallemu Rovanperovi a Jonnemu Halttunenovi, stejně jako Janu Kopeckému a Pavlu Dreslerovi, se to podařilo.

„Toto byla jedna z nejnáročnějších soutěží, které jsem se zúčastnil. Byla zde spousta důležitých věcí, které jsem se naučil o řízení, rozpisu a také o voze. Děkuji celému týmu, odvedl vynikající práci,“ řekl Rovanperä po dojetí do cíle poslední rychlostní zkoušky. Kopecký k tomu dodal: „Opravdu skvělý výsledek. Gratuluji celému týmu, protože opět připravil skutečně vynikající vůz.“

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Jsem hrdý a současně nadšený z vynikající týmové práce našich posádek, která nás tímto skvělým výsledkem posunula do vedení v celém šampionátu. Mám radost, že naše ŠKODA FABIA R5 evo opět šlapala jako švýcarské hodinky. Chtěl bych osobně poděkovat každému z automobilky ŠKODA a týmu ŠKODA Motorsport, kdo umožnil tohoto úspěchu dosáhnout.“

V kategorii WRC 2 s privátně nasazenými vozy musel francouzský jezdec ŠKODA Pierre-Louis Loubet se spolujezdcem Vincentem Landaisem přenechat vedení v této třídě po sobotním defektu soupeřům. V neděli se jim ale podařilo probojovat zpět do čela a zopakovat svůj úspěch na předchozí Portugalské rallye. Za nimi dojela polská posádka Kajetan Kajetanovicz/Maciej Szepaniak, pro něž to byla první rallye s vozem ŠKODA FABIA R5. Na konci soutěže patřila čtyři první místa mezi 37 nasazenými vozy R5 posádkám jedoucím s vozem ŠKODA.