Jan Kopecký by na „domácích“ Hustopečích 2022 rád zvítězil

Jan Kopecký by na „domácích“ Hustopečích 2022 rád zvítězil

Pro Agrotec Škoda Rally Team je Agrotec Petronas Rally Hustopeče domácí soutěží. Není proto divu, že pro posádku Jan Kopecký – Jan Hloušek je to další motivace v boji o vítězství.

Ještě v úterý se Jan Kopecký zúčastnil světové premiéry nového vozu Škoda Fabia RS Rally2 v Mladé Boleslavi. Vozu, na jehož testování se výrazně podílel. Hned ve středu již ale zamířil do jihomoravských Hustopečí.

Na loňském ročníku to o několik vteřin nevyšlo, když krásný souboj s Václavem Pechem rozhodl defekt pneumatiky na voze Honzy Kopeckého. Podobnou bitvu čekají fanoušci i letos, ostatně jejich vzájemné souboje jsou kořením všech letošních soutěží. Zapomínat se ale nesmí ani na ostatní soupeře.

„Na Hustopeče se jako vždy velmi těšíme. Je to krásná kompaktní soutěž s velkým podílem šotolinových úseků. Letos to pořadatelé namotali zase trochu jinak a té šotoliny je ještě o trochu víc. Není proto vyloučeno, že defekty budou znovu hrát podstatnou roli a je potřeba se jim pokud možno vyvarovat,“ předpovídá Honza Kopecký.

Rally Hustopeče si připisují již 17. ročník a Jan Kopecký je se 7 vítězstvími nejúspěšnějším jezdcem její historie. Vždy se mu to ale povedlo jako továrnímu jezdci Škoda a letos by rád poprvé zvítězil i pro dealerský Agrotec Škoda Rally Team. „Čeká nás náročná soutěž plná zrádných úseků. Jako tradičně tady bude i velmi horko a na nás v autě čeká nepříjemná sauna. Na to jsme ale připraveni. Věřím, že do Hustopečí zavítá hodně fanoušků a všichni si užijeme nádherné souboje,“ zve ke tratím Jan Kopecký.  

K pozvánce se přidává i Martin Rada, generální ředitel AGROTEC Group a hlavní pořadatel rally. Ten mimochodem opět nebude chybět i na startu soutěže jako jezdec a je tak jediným účastníkem všech dosavadních ročníků domácí rally. „Letošní ročník se jede jako Memoriál Rudolfa Kouřila, se kterým jsme po dlouhá léta soutěž organizovali a který nás bohužel letos tragicky opustil. Doufám, že na nás ze shora dohlédne a že se vše podaří. Přijeďte se do Hustopečí podívat,“ nabádá Martin Rada.

Rally Hustopeče se opět jedou tradičním formátem pátek-sobota. Start soutěže je po 18. hodině v pátek, vítěz by pak měl být na rampě v sobotu po 17. hodině.