Jan Kopecký míří do vinic 2021

Jan Kopecký míří do vinic 2021

Třetí start za Agrotec Škoda Rally Team čeká na Jana Kopeckého se spolujezdcem Janem Hlouškem na nadcházející Agrotec Petronas Rally Hustopeče. Tedy v kraji plném nádherných vinic a také na soutěži, která je domácí pro dealerský Agrotec Škoda Rally Team.

Honzovi Kopeckému se v Hustopečích daří, od roku 2011 na soutěži nebyl pokořen. Několikrát ale chyběl, protože v termínu soutěže jel mistrovství světa na Sardínii. Tak tomu bylo i při posledním ročníku v roce 2019. Loni byla soutěž zrušena vzhledem k pandemii covid-19.

Do Hustopečí se ale tradičně moc těší. „Rally Hustopeče mám moc rád. Oproti ostatním soutěžím u nás má výrazně jiný charakter. Jede se doslova na pětníku s minimem přejezdů, v krásném kraji plném vinic a šotolinových úseků. V červnu navíc bývá krásné počasí,“ vyjmenovává Honza přednosti soutěže. „Letos je to okořeněné i tím, že jezdíme za dealerský Agrotec Škoda Rally Team, který má v Hustopečích sídlo. Konečně také pojedeme (oficiálně) s diváky, moc se na ně těšíme kolem tratí i v servisu a doufáme, že si souboje na trati pořádně užijí.“

Hned několik funkcí najednou musí každý rok na soutěži stihnout i Martin Rada, generální ředitel AGROTEC a.s., vedoucí organizačního týmu soutěže a také jezdec rally. Letos se k tomu přidává ještě starost o výsledek jeho dealerského týmu. „V první řadě si přeji, aby se celá soutěž bez problémů odjela, to je vždy to hlavní. Věřím, že si soutěž užiji i jako jezdec a moc bych si přál i hezký výsledek od Honzy Kopeckého s Honzou Hlouškem. A moc se těšíme i na diváky, přijďte posádky podpořit po oba dny, ať se ten svět zase vrátí do normálu.“

Na startu třetí soutěže Sonax Mistrovství České republiky v rally se sejde kompletní domácí špička okořeněná i o posádky slovenského šampionátu. Soutěž odstartuje v pátek v podvečer a vítěz soutěže by měl být znám v sobotu kolem páté hodiny odpolední.

Poděkování za podporu patří všem partnerům Agrotec Škoda Rally Teamu - EVROmat a.s., AGROTEC a.s., MOL Česká republika, Škoda Auto, Franco Real Estate, Ekorent, Artifex a Uniprint.