Jan Kopecký míří na Šumavu 2021

Jan Kopecký míří na Šumavu

Druhý start za Agrotec Škoda Rally Teamu čeká Honzu Kopeckého se spolujezdcem Janem Hlouškem. Po úspěšné Kowax Valašské Rally Valmez odstartují o víkendu 8. – 9. května na tradiční Rallye Šumava Klatovy. Ta patří mezi oblíbené soutěže Honzy Kopeckého. Před 20 lety to byla jeho první soutěž v rally vůbec a z 11 startů si připsal 5 vítězství.

„Šumava je vždy velmi nevyzpytatelná soutěž a je jedno, zda se jede na jaře nebo v zimě,“ přiznává Honza Kopecký. „Navíc letos přichystali pořadatelé nové nebo dlouho neježděné úseky rychlostních zkoušek. Tím bude soutěž ještě náročnější, ale celý náš tým už se na ni velmi těší.“

Na startu nebude chybět kompletní domácí špička. „Na Valašce jsme museli jet opravdu naplno, abychom získali maximum bodů do národního šampionátu. Něco podobného čekáme i na Šumavě. Vedle mladých a opravdu rychlých kluků nesmíme zapomínat hlavně na Vaška Pecha.“

Vůz Škoda Fabia Rally2 evo týmu Motorsport Kopecký je na soutěž pečlivě připraven. Těsně před soutěží ještě proběhne v jižních Čechách poslední test, který bude zaměřen na nastavení pro specifické šumavské tratě.

Bohužel i Rallye Šumava se stále ještě musí obejít bez diváků. „Moc nás to mrzí, bez fanoušků to není ono. Chtěl bych ale tímto poprosit všechny diváky, aby to ještě vydrželi. Už vidíme světlo na konci na tunelu a byla by škoda to nějak pokazit jak pořadatelům, tak posádkám. Je to velmi složité období pro nás všechny okolo rally, ale hlavně pak pro pořadatele, kteří jdou se svou kůží na trh a garantují bezproblémový průběh soutěže,“ dodává Honza Kopecký na konec.

„S velkým nadšením a zaujetím pro rally sport naše společnost AGROTEC vnímá profesionální přístup a spolupráci s týmem Motorsport Kopecký. Těšíme na další Honzův start v barvách Agrotec Škoda Rally Teamu a zajímavé souboje na rychlostních zkouškách. Všem účastníkům přejeme hodnotný sport a úspěšnou účast na šumavské rally, doplnil Martin Rada,“ generální ředitel AGROTEC Group.

Rallye Šumava Klatovy se jede společně s Historic Vltava Rallye. Zatímco historici jedou v pátek a v sobotu, novodobá auta netradičně v sobotu a v neděli. Tak nám držte na dálku palce!

Poděkování za podporu patří všem partnerům Agrotec Škoda Rally Teamu - EVROmat a.s., AGROTEC a.s., MOL Česká republika, Škoda Auto, Franco Real Estate, Ekorent, Artifex a Uniprint.