Jan Kopecký na Pačejově 2021 znovu vítězně

Jan Kopecký na Pačejově 2021 znovu vítězně

Posádka Jan Kopecký – Jan Hloušek s vozem Škoda Fabia Rally2 evo podruhé v řadě zvítězila na Invelt Rally Pačejov. Potvrdila tím tak svoji dominanci v letošním domácím šampionátu, kde již po Barum Czech Rally Zlín mohla slavit titul.

Pořadatelé připravili pro soutěžící opravdu náročné tratě, které jsou svým charakterem hodně specifické. „Po seznamovačkách bylo jasné, které zkoušky budou pro výsledky klíčové. V sobotu to byla RZ 2/6 Zadní Zborovice – Leskovice a v neděli pak RZ 9/12 Čečelovice – Čečelovice. To jsou technicky velmi náročné tratě, na úzkém, mezi křovinami. Na ty jsme se chtěli soustředit nejvíc, protože jsme tam chtěli něco získat na Václava Pecha s vozem WRC. Přeci jen proti sobě už nějakou dobu bojujeme a známe nejen svoje limity, ale hlavně možnosti našich vozů.“

O tom, že domácí Václav Pech bude největším soupeřem posádky Agrotec Škoda Rally Teamu, svědčilo i jeho vítězství na úvodním „Muničáku“. Jan Kopecký ale ztratil jen desetinu vteřiny a soustředil se na důležitou RZ2. „Dali jsme do ní všechno a čekali, jak si s ní poradí naši soupeři.“ Václav Pech udělal z přemíry snahy drobnou chybu, zhasl mu motor a ztratil 9 vteřin. Tím se Jan Kopecký dostal do vedení. 

Tvrdý boj o každou desetinu pokračoval i nadále. „Ty další zkoušky pak seděly více vozu WRC a Vašek byl opravdu hodně motivovaný. Soustředili jsme se proto na RZ6, kde jsme věděli, že na něj můžeme něco znovu najet,“ přiznává Jan Kopecký, který na RZ6 zrychlil oproti prvnímu průjezdu o 8 vteřin. Naopak Václav Pech po výletu mimo trať ztratil na nejrychlejšího skoro 13 vteřin. Po sobotní etapě tak byl druhý Filip Mareš se ztrátou 13 vteřin, Václav Pech pak ztrácel další 3 sekundy.

Rozhodnuto ale ještě zdaleka nebylo. V nedělní etapě se sice jelo jen 6 rychlostních zkoušek, přesto byla nedělní etapa delší než sobotní. A hlavně na všechny čekala „královská“ zkouška soutěže, obávané Čečelovice. „Naši soupeři se pokusili ráno ještě zatáhnout. Ranní průjezd Čečelovic nám ale skvěle vyšel, podstatně jsme jim odskočili a asi definitivně rozhodli o našem vítězství. Pak jsme mohli jet přeci jen klidněji a náskok si jen hlídat.“ V cíli soutěže tak Jan Kopecký s Janem Hlouškem slavili druhé vítězství na Pačejově před druhým Václavem Pechem a třetím Filipem Marešem.

„Byla to krásná soutěž, kdy na rozdíl od loňského roku vyšlo i počasí. Kolem tratí bylo obrovské množství fanoušků a atmosféra byla po celý víkend skvělá. My jsme podali soustředěný výkon bez chyb a naše auto znovu fungovalo na jedničku. Opravdu musím smeknout před tím, jaké auto ve Škodě Motorsport vyvinuli,“ shrnuje na závěr Jan Kopecký.

Sezóna pro Agrotec Škoda Rally Team ale ještě nekončí. O druhém listopadovém víkendu se ještě jede závěrečná soutěž šampionátu Rallye Český Krumlov, kde na startu nebudou chybět ani Jan Kopeckým s Janem Hlouškem.

Poděkování za podporu patří všem partnerům Agrotec Škoda Rally Teamu - EVROmat a.s., AGROTEC a.s., MOL Česká republika, Škoda Auto, Franco Real Estate, Ekorent, Artifex a Uniprint.