Jan Kopecký po napínavém Krumlově 2024

Rallye Český Krumlov 2024

Agrotec Škoda Rally Team byl po víkendové Rallye Český Krumlov spokojen. A to i přesto, že na vítězství nakonec těsně nedosáhl.

Jan Kopecký s Janem Hlouškem mají Rallye Český Krumlov v oblibě. Rychlá soutěž na úzkých cestách plná horizontů klade na soutěžící velké nároky. Také letos připravili pořadatelé náročnou soutěž na tradičních úsecích a všichni jen čekali, jak moc do výsledků promluví nevyzpytatelné počasí. 

Letošní konkurence v mistrovském šampionátu je neuvěřitelně nabitá, což se ukazovalo od samotného začátku soutěže. Po druhé rychlostní zkoušce, oblíbeném Rožmitálu, šel Jan Kopecký do vedení. Soupeři ale byly zpět jen o vteřiny, a tak se každá zkouška musela jet naplno. Jakákoliv drobná chybička by znamenala propad pořadím i o několik pozic. V závěru noční sekce šel do vedení Dominik Stříteský, ale Jan Kopecký ztrácel jen 0,8 sekundy. V tom okamžiku byly první čtyři jezdci v devíti vteřinách, tak vyrovnaný boj to na špici byl.

V sobotu ráno chtěl Jan Kopecký na těžkých rychlostních zkouškách zatáhnout. „Věděli jsme, že rychlostní zkoušky jsou víceméně suché a i podle předpovědi počasí pršet nemělo. Obuli jsme tedy na auto nejtvrdší směs pneumatik Michelin v přesvědčení, že je to správná volba. Bohužel nad části rychlostní zkoušky Malšín a nad Malontami se prohnala námi nečekaná dešťová přeháňka. Dělali jsme, co šlo, ale na těch tvrdých pneumatikách to bylo těžké,“ popisuje důvod ztráty Jan Kopecký. Po dopolední sekci tak ztráta na čelo vzrostla na rovných osm vteřin.

Posádka Agrotec Škoda Rally Teamu se ale nehodlala vzdát. Opakované průjezdy rychlostními zkouškami Malším a legendárními Malonty vyhrála a rázem se ztráta na čelo ztenčila na pouhé dvě sekundy. Rozhodnout se mělo na zrádné zkoušce Kohout. Tam byl ale Dominik Stříteský o chlup rychlejší a zaslouženě si z Krumlova odvezl vítězství.

„Z Krumlova odjíždíme opravdu spokojení, i když jsme nevyhráli. Tak těsné souboje na špici s tolika soupeři nepamatujeme už dlouho. Fanoušci, kterých se u tratí opět sešlo velké množství, museli být nadšení. Dominik Stříteský jel celou soutěž skvěle a k vítězství mu gratuluji. Naše Škoda Fabia RS Rally2 fungovala opět bez chybičky a my už se těšíme na další soutěž do Hustopečí,“ uzavírá hodnocení soutěže Jan Kopecký.

Dalším startem pro Agrotec Škoda Rally Team bude právě domácí Agrotec Petronas Rally Hustopeče v termínu 14. – 15. června. 

Starty v letošní sezóně se mohou uskutečnit díky těmto partnerům – AGROTEC Group, MOL, Škoda Auto, Agrofert, Preol, Ethanol Energy, GreenChem, Penam, Evromat, Franco Real Estate, Olma, Michelin, Mol Racing Fuel, Arexons, Renovak, Uniprint a Agropodnik Domažlice.