Jan Kopecký s Janem Hlouškem na Barumce opět úspěšní

Barum Czech Rally Zlín 2023

Posádka Agrotec Škoda Rally Teamu Jan Kopecký – Jan Hloušek veze z náročné Barum Czech Rally Zlín titul v Mistrovství ČR v rally.

Barum Czech Rally Zlín se tradičně jede v rámci Mistrovství Evropy, a tak byla startovní listina obohacena o mnoho výborných zahraničních jezdců usilujících o body do evropského šampionátu. Jan Kopecký ale také patřil k favoritům.

O silné a vyrovnané konkurenci svědčil už začátek soutěže, kdy se během úvodních pěti rychlostních zkoušek ve vedení vystřídalo pět různých posádek. Až pak, na náročné a dlouhé rychlostní zkoušce Troják, se pole začalo trhat.

„Jelo se strašně rychle hned od začátku soutěže,“ přiznává Jan Kopecký. „Velmi se mně líbila nová rychlostní zkouška Kateřinice. Přitom právě na ní jsme měli v každém průjezdu jednu krizovou situaci, naštěstí bez následků. Shodou okolností to byla stejná místa, kde chyboval i Erik Cais, jen v opačných průjezdech.“ A právě defekt v té době vedoucího Erika Caise vynesl do vedení znovu Jana Kopeckého. Ten tak dokončil sobotní etapu na prvním místě s náskokem 14,9 sekund na maďarského jezdce Miklóse Csómose.

Nedělní etapa byla neméně náročná, když na posádky čekaly tradiční, ale pozměněné rychlostní zkoušky Semetín, Pindula a Halenkovice. „Zvláště na uklouzaných lesních částech Pinduly jsme zvolili opatrnější tempo, abychom se vyvarovali chyb a hlídali si odstup od Miklóse.“ Tato taktika se posádce Agrotec Škoda Rally Teamu vyplatila, protože si náskok udržela až do cíle soutěže a po roce si znovu připsala další vítězství v rámci Mistrovství Evropy. Na Barum Rally již celkově jedenácté. 

„Chtěl bych poděkovat celému týmu za přípravu na Barum Rally. Vyplatil se nám test před soutěží, během kterého se nám podařilo naší Škodu Fabii RS Rally2 skvěle nastavit na specifické tratě v okolí Zlína. I díky velmi horkému počasí byla letos Barumka velmi náročná. Ze Zlína odjíždíme velmi unaveni, ale spokojeni. Poděkovat chci i fanouškům, kterých se do Zlína sjelo opravdu velké množství.“ 

„Velká gratulace a poděkování od AGROTEC Group. Opět skvělý výkon posádky Jan Kopecký a Jan Hloušek našeho Agrotec Škoda Rally Teamu. Obhajoba vítězství na Barum Rally a také získání dalšího mistrovského titulu jenom potvrdila naše rozhodnutí podpory a realizace tohoto týmu. Je to skvělá prezentace našeho brandu i zaujetí nás všech v AGROTEC Group,“ dodává Martin Rada, generální ředitel AGROTEC Group.

Starty v letošní sezóně se mohou uskutečnit díky těmto partnerům – AGROTEC Group, MOL, Škoda Auto, Agrofert, Preol, Ethanol Energy, GreenChem, Penam, Evromat, Franco Real Estate, Alpina, Michelin, Mol Racing Fuel, AD Technik, Sonax, Renovak a Uniprint.