Jan Kopecký se ve Zlíně poměří i s evropskou špičkou

Barumka 2023

Agrotec Škoda Rally Team čeká o víkendu vrchol letošní motoristické sezóny – Barum Czech Rally Zlín. Ta je už tradičně součástí i Mistrovství Evropy, a tak se na startu sejde opravdu velmi silná konkurence.

Pro Jana Kopeckého to bude již dvacátý start na této populární soutěži. Z toho desetkrát slavil absolutní vítězství, a to ještě jeho nejlepší čas v roce 2004 s Fabií WRC se oficiálně nepočítá mezi vítězství, protože vozy WRC mohly jet tehdy jen v rámci domácího šampionátu, ne ME. Dvakrát na Barumce startoval jen jako předjezdec s prototypovými vozy Škoda, takže těch vítězství mohlo být i více. Ta statistika je neuvěřitelná i proto, že nikdo další nevybojoval na této náročné soutěži více než tři vítězství. A od roku 2015 je Jan Kopecký ve Zlíně neporažen.

Pojďme ale od historických statistik do současnosti. Jan Kopecký s Janem Hlouškem vedou pořadí českého šampionátu a na Barumce si již mohou zajistit další titul, který je hlavním cílem pro letošní sezónu. Kdo by ale nechtěl znovu porazit i celou evropskou špičku?

Celý tým se na Barum Rally pečlivě připravoval. V rámci příprav proběhl i jednodenní test vozu Škoda Rabia RS Rally2 na dvou různých úsecích. Tým znovu děkuje obcím Kounov a Černčice za možnost testovat na jejich místních tratích.

„Barumka je pro nás tradičně vrcholem domácího šampionátu a nejinak tomu je i letos,“ přiznává Jan Kopecký. „Letos se na startu objeví asi ještě silnější konkurence než v předchozích letech, což je pro nás opravdu velká výzva. Očekávám, že se tvrdě začne bojovat už na páteční speciálce v centru Zlína, kde se tradičně sejde obrovské množství fanoušků, kteří vytvoří úžasnou atmosféru. Klíčový ale bude čas už na kvalifikační zkoušce, protože podle toho se bude volit pořadí do sobotní etapy.“

Barum Czech Rally Zlín pořádá i spoustu doprovodných akcí. S Janem Kopeckým i Janem Hlouškem se tak můžete potkat už na autogramiádě v obchodním středisku Zlaté Jablko ve středu od 19:30. V pátek dopoledne se na úseku Maják pojede shakedown a kvalifikace a vše pak vypukne večer za tmy na městské zkoušce v centru Zlína. Vítěze budeme znát až v neděli večer po více než 200 ostrých kilometrech rychlostních zkoušek.

„Na Barum Czech Rally Zlín se všichni v AGROTEC Group moc těšíme,“ říká Martin Rada, ředitel AGROTEC Group. „Tento vrchol domácí rally sezóny přivedl skvělé posádky na startovní listinu. Podporujeme naše týmy a zejména jsme hrdi na účast Jana Kopeckého s Janem Hlouškem ve špičce evropského pole. Pevně věříme v úspěch na této soutěži a že posádka Agrotec Škoda Rally Teamu po;tvrdí letošní titul Mistra republiky v rally.“

„Chtěl bych do Zlína pozvat všechny fanoušky, určitě bude na co koukat. O víkendu má být příjemné letní počasí, tak nás všechny přijeďte podpořit,“ zve závěrem všechny fanoušky Jan Kopecký.

Starty v letošní sezóně se mohou uskutečnit díky těmto partnerům – AGROTEC Group, MOL, Škoda Auto, Agrofert, Preol, Ethanol Energy, GreenChem, Penam, Evromat, Franco Real Estate, Alpina, Michelin, Mol Racing Fuel, AD Technik, Sonax, Renovak a Uniprint.