Jan Kopecký, tovární pilot ŠKODA, vyhrál Valašskou rallye a současně svoji 45. soutěž mistrovství republiky

Valašská rallye

• S vozem ŠKODA FABIA R5 si mistři České republiky Jan Kopecký/Pavel Dresler dojeli pro své první vítězství v letošní sezóně národního šampionátu
  • Zkušená dvojice od premiéry vozu ŠKODA FABIA R5 zůstala v mistrovství České republiky neporažena, to je přesně 23 soutěží v řadě
  • Jan Kopecký a spolujezdec Pavel Dresler vyhráli všech 14 rychlostních zkoušek úvodního podniku

Mladá Boleslav, 31. března 2019 – Jan Kopecký (CZ) se spolujezdcem Pavlem Dreslerem (CZ) byli v úvodním podniku letošního mistrovství České republiky (MČR), Kowax Valašská Rally ValMez, neporazitelní. Za volantem vozu ŠKODA FABIA R5 si nejen zajistili první vítězství v sezóně 2019, ale současně zůstali neporaženi v MČR již 23 soutěží. Vyhráli každou soutěž od Rally Šumava Klatovy v dubnu 2015, kdy se na trať vydali s tehdy čerstvě homologovaným vozem ŠKODA FABIA R5. Jan Kopecký navíc zaznamenal již páté vítězství na Kowax Valašská Rally ValMez a současně 45. triumf v rámci mistrovství České republiky.

Úřadující mistři republiky Jan Kopecký/Pavel Dresler vyrazili do úvodního kola mistrovství České republiky, Kowax Valašská Rally ValMez, ve velkém stylu. Jako obvykle řídili vůz ŠKODA FABIA R5 a potom, co zajeli na první rychlostní zkoušce nejrychlejší čas, se jim to podařilo i na všech zbývajících 13 měřených úsecích. „Tuto soutěž jsem si opravdu užíval. A to hlavně proto, že jsem měl vynikající vůz. Vše navíc korunovala mimořádná atmosféra, kterou umějí připravit nadšení čeští fanoušci,“ řekl Jan Kopecký na stupních vítězů. „Jan a Pavel opět potvrdili nejen to, že jsou extrémně rychlí, ale také to, že dokáží jezdit s precizností švýcarských hodinek,“ komentoval výsledek šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

Za vedoucí posádkou továrního týmu ŠKODA probíhala napínavá bitva o druhé místo mezi Václavem Pechem juniorem s Fordem a soukromníkem s vozem ŠKODA Martinem Kočím. Na předposlední rychlostní zkoušce ale Kočí ztratil téměř jednu minutu a další ztráta přibližně minutu a půl jej odsunula na konečné čtvrté místo v celkovém pořadí. Na třetím místě nakonec dojel Filip Mareš, jedoucí taktéž s vozem ŠKODA.