Jan Kopecký v Hustopečích 2023 po boji druhý

Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2023

Už tradiční napínavé souboje o vítězství nabídla jihomoravská Agrotec Petronas Rally Hustopeče. Pro posádku Agrotec Škoda Rally Teamu Jan Kopecký – Jan Hloušek šlo o domácí soutěž a na start šla s odhodláním poprat se o vítězství.

O to se hned od startu prala s tradičními rivalem Václavem Pechem s vozem Ford Focus WRC. Znovu to byla od začátku do konce bitva o desetiny vteřiny a třeba po čtvrté rychlostní zkoušce měli oba jezdci stejný součet časů. Ostatně hned čtyřikrát během soutěže se měnila posádka na prvním místě, což svědčí o strhujícím boji, který sledovali diváci nejen u trati, ale po celé naší zemi. 

Dvě zkoušky před cílem se do vedení dostal znovu Jan Kopecký s vozem Škoda Fabia RS Rally2, a to o pouhých 8 desetin vteřin. Na RZ11 ale do soutěže promluvilo počasí, když nečekaně začal vydatný liják. Pro posádky jedoucí na tvrdých pneumatikách určených pro suché podmínky to byly najednou velmi zrádné podmínky. Jan Kopecký byl o trochu víc opatrnější, než bylo třeba, a ztratil cenné vteřiny. I přes maximální snahu a výhru v závěrečné rychlostní zkoušce mu pak chybělo na první místo nicotných 2,7 sekundy.

„V první řadě bych chtěl poděkovat pořadatelům, kteří připravili krásnou soutěž s mnoha šotolinovými úseky,“ začíná hodnocení soutěže Jan Kopecký. „My jsme od začátku jeli to, co umíme, tedy maximální tempo s vyloučením zbytečného rizika. Jelo se znovu strašně rychle a těžko jsem mohl jet někde rychleji. Tedy s jedinou výjimkou. Na předposlední rychlostní zkoušce jsem ve vydatném dešti zvolnil na slikách až moc. Než jsem si stačil pneumatiky Michelin na vodě osahat, ztratil jsem zbytečně několik vteřin. Přitom fungovaly výborně. Ještě jsme to zkusili stáhnout na poslední zkoušce, ale i přes velké nasazení s několika horkými chvilkami už to nestačilo na první místo. Z Hustopečí ale neodjíždíme zklamaní, místní atmosféra a pohostinnost je opravdu mimořádná. Navíc jsme si znovu upevnili vedení v českém šampionátu.“

 

Na úplný závěr by chtěl ještě Jan Kopecký něco dodat. „Rally není jen o vítězích, ale krásné souboje se dějí i na dalších pozicích. V Hustopečích jsem se zájmem sledoval boj o třetí místo mezi jezdci dealerských týmů Škoda Dominikem Stříteským a Adamem Březíkem. Bylo to napínavé až do konce a chtěl bych je za jejich výkony moc pochválit.“

Český šampionát v rally pokračuje druhý červencový víkend, kdy se v okolí Mladé Boleslavi jede Rally Bohemia a Agrotec Škoda Rally Team nebude na startu chybět.

Starty v letošní sezóně se mohou uskutečnit díky těmto partnerům – AGROTEC Group, MOL, Škoda Auto, Agrofert, Preol, Ethanol Energy, GreenChem, Penam, Evromat, Franco Real Estate, Alpina, Michelin, Mol Racing Fuel, AD Technik, Sonax, Renovak a Uniprint.