Jan Kopecký zakončil sezónu 2023 v Pačejově

Invelt Rally Pačejov 2023

Agrotec Škoda Rally Team zakončil úspěšnou sezónu na Invelt Rally Pačejov. Nádherně postavenou soutěž s vynikajícími pořadateli ještě vyšperkovalo příjemně letní počasí.

Jan Kopecký s Janem Hlouškem ve voze Škoda Fabia RS Rally2 se hned od začátku soutěže dostali do vedení. I přes maximální nasazení se ale náskok na Václava Pecha pohyboval maximálně v řádu sekund a bojovalo se doslova o každou desetinu. S malým odstupem jim šlapal na paty i skvěle jedoucí Dominik Stříteský. Na konci sobotní etapy tak Jan Kopecký měl náskok pouze 3,2 vteřiny a o vítězi se muselo rozhodnout až v neděli.

Tam na posádky čekaly dvě rychlostní zkoušky, každá se jela dvakrát. A zatímco erzetu Čečelovice dokázal Jan Kopecký pokaždé vyhrát, charakterově odlišné Klínovice seděly více konkurenční technice. V součtu časů bohužel jediná vteřina rozhodla, že posádka Jan Kopecký – Jan Hloušek si odvezla z poslední letošní soutěže druhé místo v absolutním pořadí a první místo v klasifikaci MČR 2023.

„Letošní Pačejov jsme si opravdu užili,“ začíná hodnocení soutěže Jan Kopecký. „Počasí se vydařilo, tratě byly nádherně postavené, organizace šlapala na jedničku. My se sice drželi ve vedení, ale byl to obrovský boj od první rychlostní zkoušky až po tu poslední, na které jsme o první místo přišli. Rychleji to ale nešlo, opravdu se jelo s obrovským nasazením a několikrát z toho pramenily i krizové situace. Z našeho výkonu mám velmi dobrý pocit, těžko bych hledal vteřiny k dobru v průběhu celé soutěže.“

Hlavním cílem pro letošní sezónu byl zisk jubilejního desátého mistrovského titulu, což se s předstihem povedlo již na předchozí Barum Rally. Zajímavostí je i to, že první tři místa v hodnocení šampionátu získaly dealerské týmy Škoda. Druhé místo obsadil Dominik Stříteský a třetí Adam Březík. S koncem sezóny pak nastává čas na její zhodnocení.

„Poděkovat za celý rok bych chtěl především tátovi, mé rodině, Honzovi Hlouškovi za skvělou práci a také všem partnerům, kteří nás podporovali. Díky skvělé práci celého týmu jsme se mohli soustředit na naše výkony, za které se rozhodně nemusíme stydět. Velký dík míří i do Škoda Auto a.s. za to, že jsme si již letos mohli zakoupit nový vůz Škoda Fabia RS Rally2, na který jsme spoléhali celou sezónu. Děkuji i všem fanouškům za letošní přízeň a doufám, že se na tratích potkáme i příští rok. Pomalu totiž přichází čas přemýšlet nad tím, co dál. Takže díky všem!“

Své hodnocení sezóny přidává i Martin Rada, generální ředitel hlavního partnera AGROTEC Group. „Dlouhodobá spolupráce a rozhodnutí i pro rok 2023 nadále podporovat Agrotec Škoda Rally team přineslo vynikající výsledky v celé sezóně a také třetí společný titul Mistrů ČR v automobilové rally.  Jsme hrdým partnerem týmu a těší nás úspěchy celého týmu i posádky. Poděkování patří také každému, kdo přispěl k získání těchto vynikajících výsledků i titulu. Věřím, že i pro následující období najdeme další cestu spolupráce, tak abychom i nadále podpořili tento krásný sport a přinášeli radost i skvělé sportovní zážitky jeho fandům.“

„Sezóna 2023 přinesla již třetí titul v rámci spolupráce Agrotec Škoda Rally teamu se společností MOL. Jsme hrdí na to, že malým dílem jsme k tomuto úspěchu přispěli i technologicky jako dodavatel speciálního závodního paliva. Rozhodující podíl na výsledku a velké poděkování ale samozřejmě patří především oběma Honzům v kokpitu a všem, kteří se na chodu týmu podílejí. Kombinace mimořádného talentu, zkušeností, vysoké míry profesionality a vášně pro motorsport je v tomto týmu obdivuhodná,“ říká Ľuboš Dinka, generální ředitel společnosti MOL Česká republika.

Agrotec Škoda Rally Team tak uzavřel letošní sezónu a začne se připravovat na další. Ještě jednou děkujeme všem za podporu a doufáme, že jsme vám letos přinesly spoustu intenzivních zážitku. 

Starty v letošní sezóně se mohou uskutečnit díky těmto partnerům – AGROTEC Group, MOL, Škoda Auto, Agrofert, Preol, Ethanol Energy, GreenChem, Penam, Evromat, Franco Real Estate, Alpina, Michelin, Mol Racing Fuel, AD Technik, Sonax, Renovak a Uniprint.