Jan Kopecký zakončil sezónu dalším vítězstvím v Pačejově 2022

Jan Kopecký zakončil sezónu dalším vítězstvím v Pačejově 2022

Už s jistotou zisku letošního mistrovského titulu zamířila posádka Agrotec Škoda Rally Teamu Jan Kopecký – Jan Hloušek na Invelt Rally Pačejov.

V poslední dvou ročnících, kdy se Rally Pačejov vrátila do „velkého“ mistráku, slavil Jan Kopecký v cíli vítězství. Tratě v okolí Horažďovic mu tedy sedí. „Na Pačejově jsou krásné technické tratě a do průběhu soutěže vždy zasahuje nestálé podzimní počasí. Tratě jsou místy hodně bahnité a uklouzané, bude to opět náročná soutěž, ale do Pačejova se hodně těšíme. Po zisku titulu můžeme jet v klidu, ale rozhodně bychom se rádi zapojili do soubojů o první místo,“ říkal před odjezdem na soutěž Honza Kopecký.

Soutěž otevírala náročná zkouška Čečelovice, po které šel Jan Kopecký do vedení. Když pak jeho tradiční soupeř Václav Pech nedobrzdil do retardéru na RZ3 a dostal půlminutovou penalizaci, největším soupeřem se stal Filip Mareš. „Na začátku soutěže jsme na soupeře najeli nějaké vteřiny a s tímto náskokem jsme pak pracovali. Snažili jsme si ho hlídat a zbytečně nebláznit, přeci jen zrádných míst bylo na trati dost,“ komentoval odstupy na čele výsledkové listiny Jan Kopecký. Po první sobotní etapě z toho byl náskok 8,4 sekundy na Filipa Mareše.

Když pak na první nedělní rychlostní zkoušce Jan Kopecký s Janem Hlouškem navýšili o náskok o dalších více než 9 vteřin, zdálo se být rozhodnuto. Filip Mareš bojoval až do konce, ale posádka Agrotec Škoda Rally Teamu si již vítězství pohlídala. Bylo z toho třetí vítězství v řadě na Pačejově a šesté vítězství v řadě v českém šampionátu.