Sedmé vítězství Honzy Kopeckého na Šumavě 2022

Sedmé vítězství Honzy Kopeckého na Šumavě 2022

Druhý letošní start v barvách dealerského Agrotec Škoda Rally Teamu proměnila posádka Jan Kopecký – Jan Hloušek s vozem Škoda Fabia Rally2 evo ve vítězství na Rallye Šumava Klatovy.

Po úvodní Vallašské Rally bylo jasné, že je potřeba mnohem více natestovat na pneumatikách Pirelli, které tým od letošního roku používá. Proto se před Šumavou konal test zaměřený především na větší seznámení s pneumatikami Pirelli a jejich nejlepší využití. „Byl to opravdu velký test, mnohem větší než je ten běžný před soutěžemi. Z Itálie přijeli inženýři od Pirelli a my tak měli mnohem větší šanci pochopit, při jakých podmínkách a nastavení různé druhy pneumatik fungují nejlépe. Tento test byl velmi přínosný a byl základem našeho úspěchu na Šumavě,“ přiznává Jan Kopecký.

Do samotné soutěže vstoupila posádka Jan Kopecký – Jan Hloušek druhým místem na pátečním okruhu u Čínova. V sobotním opačném průjezdu stejným okruhem pak nabrala na Václava Pecha s vozem WRC další vteřiny. Od té doby však začala ztrátu pomalinku ukrajovat kromě prvního průjezdu RZ Keply, kde panovaly po dešti velmi náročné podmínky. Po čtyřech vítězství na sobotních rychlostních zkouškách z toho ale stále byla ztráta více než 11 vteřin na první místo.

V neděli čekaly na posádky ještě čtyři rychlostní zkoušky na dvou úsecích. Honza jel dál svoje rychlé tempo a v prvních průjezdech stáhl dalších 3,8 vteřiny. Čekal se napínavý souboj o vítězství až do konce, ke kterému ale nakonec nedošlo. Václav Pech v servisu odstoupil pro technickou závadu na svém vozem a Jan Kopecký měl rázem více než minutový náskok na své ostatní soupeře, který už si v klidu pohlídal. Na Šumavě vyhrál sedm rychlostních zkoušek z dvanácti a v cíli slavil rekordní sedmé vítězství na této nejstarší české soutěži.  

„Z vítězství a hlavně z našeho výkonu panuje v týmu velká spokojenost. Jako klíčový se ukázal zmíněný test před soutěží, protože teď se na pneumatiky Pirelli můžeme mnohem více spolehnout. Od začátku do konce jsme jeli velmi rychlé tempo a vyvarovali se jakýchkoliv krizových situací. Náš vůz Škoda Fabia Rally2 evo opět fungoval na jedničku. Pustili jsme se do boje o absolutní vítězství, přestože vozy WRC od letošní sezóny nezískávají body do šampionátu. Byly to na Šumavě krásné souboje a já bych chtěl za ně všem soupeřům poděkovat. A zapomenout nemohu ani na náš skvělý tým a podporu našich partnerů, bez kterých bychom si podobná vítězství nemohli užívat,“ uzavírá hodnocení šumavské soutěže Jan Kopecký.

Několik slov přidal i Martin Rada, generální ředitel AGROTEC Group „Honza Kopecký s Honzou Hlouškem předvedli na Šumavě výborný výkon. Souboje o vítězství byly opravdu nádherné a bylo vidět, že se jelo opravdu na limitu. Naší prioritou zůstává vítězství v národním šampionátu, divizi 1, a tak Honza nemusel s Václavem Pechem přímo bojovat. O to víc nás ale vítězství na Šumavě těší a my jsme opravdu rádi, že je náš společný projekt dealerského týmu úspěšný.“

Další start čeká Agrotec Škoda Rally Team již za dva týdny na Rallye Český Krumlov.

Rallye Šumava Klatovy