ŠKODA znovu obhájila titul ve WRC 2

ŠKODA znovu obhájila titul ve WRC 2

Jan Kopecký a Pavel Dresler korunovali mimořádně úspěšnou sezónu ziskem titulu mistrů světa v kategorii WRC 2

  • Jan Kopecký a Pavel Dresler korunovali mimořádně úspěšnou sezónu ziskem titulu mistrů světa v kategorii WRC 2
  • Posádky ŠKODA vyhrály jedenáct z 13 kol kategorie WRC 2 mistrovství světa 2018 (FIA World Rally Championship), ve čtyřech zaznamenaly posádky ŠKODA dvojité vítězství
  • Potřetí v řadě vyhrály tovární posádky ŠKODA kategorii WRC 2 mistrovství světa
  • Tovární posádky ŠKODA vybojovaly první tři místa v celkovém hodnocení kategorie WRC 2
  • Po sezonách 2015, 2016 a 2017 si tým ŠKODA Motorsport opět zajistil první místo v hodnocení týmů kategorie WRC 2

Mladá Boleslav, 27. listopadu 2018 – Hra, set, zápas pro ŠKODA Motorsport: Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) se stali mistry světa kategorie WRC 2, mistři světa sezony 2017 Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S) skončili druzí a mladá posádka Kalle Rovanperä/Jonne Halttunen (FIN/FIN) je dalším týmem ŠKODA, který doplňuje stupně vítězů celkového hodnocení. Počtvrté v řadě získal tým ŠKODA Motorsport v kategorii WRC 2 titul mistra světa v hodnocení týmů (oba tituly podléhají oficiálnímu potvrzení ze strany FIA). Celkově byl rok 2018 nejúspěšnější v celé historii ŠKODA Motorsport.

Výroční tisková konference ŠKODA Motorsport konaná v Praze je příležitostí k oslavám: ziskem titulu mistra světa v kategorii WRC 2 pro jezdce a spolujezdce potřetí v řadě za sebou, a pro tým již počtvrté bez přerušení, byla ŠKODA Motorsport v letošní sezoně ještě úspěšnější než v předchozím roce. Tovární jezdci Jan Kopecký, Pontus Tidemand a Kalle Rovanperä obsadili první tři místa v celkovém hodnocení kategorie WRC 2 mistrovství světa.

Posádky jedoucí s vozy ŠKODA ale nesbíraly vítězství a tituly pouze v mistrovství světa. Jeden tým dominoval ve všech pěti kolech asijsko-pacifického mistrovství 2018 FIA Asia-Pacific Rally Championship (APRC) – japonský jezdec Yuya Sumiyama a navigátor Takahiro Yasui. Jejich tým Cusco pokračoval ve svých úspěších bez přestání i zásluhou faktu, že ŠKODA Motorsport podporuje týmy soutěžící v asijsko-pacifickém regionu. ŠKODA slavila vítězství v mistrovství ACPR v letech 2012 až 2014 s atmosféricky plněným vozem ŠKODA FABIA S2000 a na tyto úspěchy česká automobilka plynule navázala přeplňovaným vozem ŠKODA FABIA R5.

Manvir Singh Baryan/Drew Sturrock (EAK/GB) svým vítězstvím v africkém mistrovství FIA African Rally Championship (ARC) zopakovali s privátně nasazeným vozem ŠKODA FABIA R5 loňský triumf.

Po zisku titulů v jihoamerickém šampionátu FIA South American Rally Championship (CODASUR) v letech 2013, 2016 a 2017 byla posádka ŠKODA ve složení Gustavo Saba/Fernando Mussano (PY/ARG) úspěšná i v letošní sezóně. Kromě vítězství ve třech místních rallye bylo největším úspěchem posádky první místo v kategorii CODASUR, která byla vypsána v rámci Argentinské rallye, jež byla součástí mistrovství světa.

V mistrovství Evropy FIA European Rally Championship (ERC) jeli tři nejlepší jezdci kategorie Under 28 (jezdci do 28 let jedoucí s vozem kategorie R5) s vozem ŠKODA FABIA R5. Nikolay Gryazin/Yaroslav Fedorov (RUS/RUS) zvítězili před Chrisem Ingramem/Davem Whittockem (GB/GB) a Fabianem Kreimem/Frankem Christianem (D/D).

Navíc posádky s vozy ŠKODA zvítězily v 17 národních šampionátech po celém světě.